Kodu > Uudised > Sisu
Hiina "kaks istungit" et väga suuri võimalusi globaalse arengu
Mar 15, 2016

Ülemaailmse tähelepanu keskpunktis on särav Hiina käesoleva kuu alguses, nagu Aasia riigist valmistuvad aasta "kahe istungi" uurida lahendusi edasi-samm vallandada tohutu potentsiaal rahvusvahelisel tasandil oma arengu.

Neljanda istungjärgu 12. riikide inimesed Kongressi Riikliku, riigi top seadusandja ja neljanda istungjärgu 12. Riiklik komitee ning Hiina rahva poliitilise nõuandva konverentsi (CPPCC), Hiina top poliitilise nõuandev organ, avatakse märtsis 5-3. märts, vastavalt.

Eksperdid ütles, et sel aastal kogunemised, vääris aken maailma vaatlejad uurida Hiina tulevase poliitika kui maailm on hädas keset nõrk taaskasutamine, seega peaksid koguda rohkem tähelepanu osutada nii kodu- kui välismaal.

Majanduse ümberkorraldamise, tarbimine orienteeritud mudeli võimalused tuua

Eelseisva istungi NPC näed arutelu ja Hiina ratifitseerimise eelnõu 13. viie aasta plaan, kus arutelu keskendus Hiina veelgi majanduse ümberkorraldamise võtmeroll.

Hiina top juhtkond teatas veebruari lõpus, et Hiina näidatakse pakkumise struktuurilisi reforme ja roheline majandus, sisenõudluse ära. Maailma suuruselt teine majandus on nüüd käiguvahetus sõltuvust investeeringute ja tootmise sisenõudluse ja teenindus.

Üleminek aitab areneda "kestvamat mootori nõudluse kasvu" Hiina täheldatud Stephen Roach, USA Yale'i ülikooli vanemteadur. "See on soodsam ülemaailmse säästva kasvu."

Tegelikult Hiina struktuuriline kohandamine on juba osaks esialgsed tulemused. Ametlik andmed näitasid, et tarbimise arvele Hiina 2015 majanduskasvust, muutumas Hiina majanduse peamine powerhouse.

"See on terve ja jätkusuutlik trend muutus," Hiina välisministri Wang Yi ütles oma USA reis veebruaris.

Apple Pay veebruar 18 ametlikult hakkas teenima tarbijate Hiinas, esimene riik Aasias, kellel on juurdepääs mobiilimakse lahendus pakub USA tech hiiglane, mis moodustas välisriikide ettevõtete huvi Hiina tohutu tarbijaturg tõttu tõuseb ostujõud pilguheit.

Ühe paari turu kiire kasv, Hiina on kindlasti tuua suuremad võimalused mujal maailmas, Shlomo Maital, Iisraeli tehnoloogia instituudi vanemteadur.

Kasvava ostujõuga boonus on läinud ka piiri taga. Eelmisel aastal nägin Hiina turistid moodustavad 120 miljonit väljaminev külastust ja kulutada üle 1 triljoni jüaani (umbes 153 miljardit dollarit) välismaal. Aruanded ja pilte ostjaid ja reisijate maailma suuruselt teine majandus on tabanud sageli välisriigi pealkirju.

Hiina inimesed tarbivad võimu tõus särg ütles, annab tugeva tõuke nõrk globaalne majanduse taastumine.

Puhta ja läbipaistva juhtimisega, et julgustada välisinvesteeringuid

Viimase mitu aastat, on Hiina valitsus kohustuse cleaner ülesehitus ja juhtimine, silma peal luua soodsad ja prognoositav keskkond välisinvesteeringuid.

Tulemas kaks istungit, rohkem valgust oodatakse levitada neid jõupingutusi, mis hõlmab Pekingi anti pooktaimede kampaania.

Analüütikute sõnul jätkuvatest pingutustest on andnud käegakatsutavaid tulemusi ja suurendanud välismaiste investorite usaldust maailma kõige dünaamilisemaks turu.

"Hiina korruptsioonivastase drive, osa tavaliselt õiguse algatuse põhjustatud kahjud riigi vara ja puhas juhtimise ja välismaiste investorite usalduse on võitnud tunnustust ja toetust rahvusvaheliste Selts," ütles Wang Yukai, Hiina Academy valitsemise professor.

2015 aruandes, Shanghai põhinev Ameerika Kaubanduskoja ütles, et korruptsioon probleem on saanud väike väljakutse USA ettevõtete Hiinaga, mis on langenud kahe sirge aastat 13. koht organisatsiooni aastane pingerida.

Korruptsiooni vastu võitlemise kampaania on olnud õiglane keskkonna konkurentsi äriühingutele ja edendamine alandas raskusi äritegemise Aasia riigis, ütles Jeorg Wuttke, president, Euroopa Liidu Kaubanduskoja Hiinas.

Avatus on veel üks märksõna kui fookus on nihutatud Hiina investeerimise hõlbustamist aastatel tulevad kaks istungit.

Hiina kaubandusministeerium on palunud avaliku arvamuse uute välisinvesteeringute seadus, mis kergendaks piirangud välisinvestoritele ja anda neile juurdepääsu Hiina turule.

Ülemere ettevõtted saavad enne loomist võrdse kohtlemise ja praeguse tülikas igal juhul tunnustamise süsteemi asendatakse "negatiivne loetelu" juhtimise, kui õigust edasi.

Stabiilne, läbipaistev ja ettearvatava õigusliku keskkonna ja turu keskkonnas, mis soodustab ausat konkurentsi on Hiina püsiv vaatamisväärsused välisinvestoritele, ütles Doug Gurr, online jaemüügi hiiglane Amazon Hiina president.

Win-Win diplomaatia pühendunud ülemaailmse õitsengu

Eelmisel kuul, Hiina lubanud teistele kõrgema taseme avamine kaasamine maailmas oma diplomaatilise tegevuskava osana järgmise paari aasta jooksul, mis on samuti kuum teema järgmise kahe istungid.

Eksperdid ennustanud, et esindajad arutavad selliste grand programmide rakendamise jätkamise, nagu vöö ja Road algatus, et paremini jagada teiste riikidega, eriti arengumaade need Hiina aastakümnetepikkuse majandusarengu vili.

Vöö ja Road algatus tulenevad pärast ühenduse loomist muinasajal, Aasias, Euroopas ja Aafrikas maailmakuulsa Siiditee nime eesmärk on edendada ühenduse piirkondade maal ja merel ja värskendada suunitluse infrastruktuuri Aasias ja Aafrikas.

Algatusel, kapitali, tehnoloogia ja kõrge kvaliteediga tootmisvõimsus riikidest mööda vana teed, edendades tõstab majanduslikku ja sotsiaalset arengut ning Euraasia ja Aafrika mandrile, ütles Fu Ying, NPC välisasjade komisjoni esimees.

Vöö ja tee, mis hõlmab kuni kaks viiendikku maailma mandri ala, on seni saanud üle positiivsed vastused enam kui 60 riigis, millest osa on juba seotud oma riiklike Hiina kavandatud rist-piirkonna plaan.

Vöö ja Road aitab arengumaadel saada rohkem sõna rahumeelne lahendus, ütles Severino Bezerra Cabral, Institute ning Hiina ja Aasia Vaikse ookeani uuringud.

Näiteks Pakistan, Kesk Aasia riik iidse kaubatee mööda on kaua kannatanud võimu puudus. Suvisel ajal isegi Vietnami pealinn Islamabad oleks allutatud võimu elektrikatkestus kuni 12 tundi päevas.

Kuid tänu Hiina ja Pakistani majandus koridori, tõenäoliselt üle 25 000 megavatti elektrivõimsusest riigi energia-näljane projekti tõrgeteta Pakistani nii eduka majanduse ümber.

Maailmas ootab "rahulikku arengut Hiina" kirjeldatud kaks istungit, mis "on ümber kujundada uut tüüpi rahvusvahelistes suhetes," ütles Ibrahim Amari, Bagdadi ülikoolis politoloogia professor.