Kodu > Uudised > Sisu
RIP Nabucco: Mida energiajulgeolekuga gaasi tee otsus tähendab USA
Mar 15, 2016

Lucy Wallwork poolt

Nabucco on surnud. Elagu KRAANI. Nabucco torujuhe, gaasi transpordi infrastruktuur, äärmiselt politiseeritud tükk oli mõeldud Aserbaidžaani gaasimaardlates ja naabruses tarnijate gaasi-näljane Euroopa tarbijatele maagaasi vedamiseks. See oli logistiline päevakorra vähemalt.

Poliitiline oli ümber marsruutida, et vältida Venemaa territooriumile, strateegiline prioriteet õõnestada Venemaa ülemvõimu üle Ida-Euroopa riikide liikumist. Muutes kõik see toimub kaugel Ameerika pinnal — ja USA energiasõltumatuse teel — miks ikkagi on nii palju kaalul ning squabbles üle energiajulgeolekuga marsruudi üksikasjad?

Juneand #39; kadunud Nabucco projekt s lõpliku investeerimisotsuse et Aadria torujuhtme (KRAAN), oli algselt kavandatud venitada 3,893 kilomeetrit Türgist läbi Bulgaaria, Rumeenia ja Ungari maagaasi keskusse Baumgartenis Austrias konveier. See oli gaasiga järgmise etapi tohutu Shah Deniz projekti avamere Aserbaidžaani sööta ja oleks maksnud umbes 10 miljardit dollarit. Isegi kui projekti oli neid kulusid ja võimet andquot; Nabucco Westandquot; ettepaneku, võttes lühema tee ja EÜ olemasolevate torujuhtmete, ei olnud piisavalt tasakaalu vastu KRAANI.

Lõpliku otsuse arenguga kraani, mis selle asemel veab gaasivarudele kaudu Kreeka Lõuna-Itaalia, jätab Euroopa Unionand #39; s kallis Nabucco surnud vette. Otsus tõlgendatakse mõned nagu võidu logistika poliitika planeerimise riikidevahelise torujuhtme maailmas edasi-tagasi. Kuid letand #39; s mahakandmiseks poliitikas veel. Ju USA ja EL tõenäoliselt Aserbaidžaani gaasi Lõuna naaber Iraan, sõltumata ärihuvide kaudu saadetud ettepaneku toetamiseks.

Algusest peale energiajulgeolekuga protsessi eesmärk oli võidelda Vene poliitilise mõjuvõimu Euroopas, sõltus 2007 ikka Venemaal umbes 40 protsenti gaasi importi. Riikide veelgi Ida on eriti haavatavad; Eesti, Läti ja Leedu tugineda Venemaa 100 protsenti oma gaasist.

Kreml kasutada oma gaasitarned kui poliitiline relv oma naabrite vastu on suurem kiireloomulisust süstitakse energiavarustuse suunas teiste tootjate jõupingutusi vastandlike liigub seeria. Kõige olulisem neist oli 2009 vastne Ukrainaga (mis juhib 66 protsenti oma gaasist Venemaalt) üle hind matkata, mis ähvardas panna tuled välja Talvise pööripäeva mitte ainult Kiievi vaid kogu mujal mandril, mis sõltuvad Ukraina transiidi riik. Saksamaaja #39; s otsus järk-järgult tuumaenergia pärast Fukushima ja ulatusliku vastuseisu asuvad Euroopa tõstatavad täiendavaid küsimusi tulevikus gaasi tarnimine kasutamist.


Mida see kõik on pistmist USA? Detsember 2012 talituste aruandes USA senati komitee välissuhete eesotsas endine senaator Richard Lugar (R -IND), käsitletakse täpselt Miks USA peaks sellest, mis toimub kaugel Kaspia mere basseini.

Aruanne tunnistab, et andquot; worldand #39; s arenevad gaasi turgude kutsuda ümberhindamise Lõuna-Corridorand #39; s strateegilist kasu ja kaubandusliku viability.andquot; See viitab veeldatud maagaasi, mis jõudis Euroopa turgudel mõeldud USA pinnas enne buumi USAs nihkunud globaalse gaasi tarnimise dynamics üleküllus.

See meenutab tõsiasi, et Nabucco projekt sündis väga erinevate geopoliitiliste ajastu. Esialgne protokoll 2002.a (Verdiand # 39; koduaias s andquot; Nabuccoandquot; Viini Riigiooperis, seega kell terasest osa tulevikutehinguile toretsev nimi). Sel ajal oli USA kodumaise maagaasi tootmise 536 miljardit kuupmeetrit (bcm), pisut muutunud alates 1970ndatest. 2012. aastaks see arv oli tõusnud juba 681 miljardit kuupmeetrit, mis on ennustatud nii terava ülespoole trend energiasõltumatus algust.

Siiski sama aruande lõpus on kutsudes oma silma palli hoida ja säilitada energiajulgeolek on keskne osa oma välispoliitika Obama administratsioon. Mõistagi USA õli peamised äriühingud nagu Chevron ja ExxonMobil, kelle huve on vaja kaitsta, on teinud suuri investeeringuid Euraasia piirkonnas. Kuid mis veelgi tähtsam, nii NATO liitlased Ida-Euroopas ja Kesk-Aasias strateegilise julgeoleku liidud võiks kaa veenva Euraasia poliitika, millest oleks energiajulgeolekuga võtmekomponendiks.

RAPORT viitab energiat andquot; kui majanduse alustala paljud NATO liitlased ja partnerid Euroopa ja Euraasia region.andquot; Komisjon märgib ka, et Nabucco West project (nüüd nurjus) tähendaks kõige selgem strateegilist kasu USA huvidest, andes energiat, et nende riikide Kesk- ja Kagu-Euroopas Viimane sõltub Venemaa tarnete.

Panning, see on muutunud moes rääkida uue andquot; Suur Gameandquot; energiaressursside Kesk-Aasias. Arutelu on toimunud (ja kiratseb) mõnda aega üle veel läbi kasahhi ja Türkmeeni süsivesinike üle Kaspia merepõhja arvesse energiajulgeolekuga Trasside ehitust.

Aga Hiina, Lääne tahab kindlustada oluline energia ressursse enda kasvu toetamine ja kasutavad transpordi projektide kohus tarnijariikide viibimise ise. Peale Kuna USA oma relvajõud Afganistanist, muudab oma suhteid Kesk-Aasia riikides on üldjoontes sõjalise grupitööd ehitatud majanduslike ja poliitiliste kaalutluste:. Selle taustal U.S.-Kesk-Aasia suhted võib jätta arvestamata, ja USA strateegia piirkonnas on vormistatud ja selle governmentand #39; s andquot; Siidist Roadandquot; majanduslik programm.

Lugar ei ole ainus keskmes on taas Euraasia USA välis- ja energiapoliitika raames nõuda, Teised kommentaatorid, kes kinnitab samasugust vaeva poliitilise näidatakse on vaja et Clintoni administratsioon kohe külma sõja perioodil – sõita Baku-Tbilisi-Ceyhani (BTC) õli torujuhtme ehitamise. Kuid Nabucco kokkukukkumist näitavad, et on selge, USA ei saada oma teed seekord.

Algselt Eestist, Lucy Wallwork on lõpetanud Durhami Ülikooli ja töötab praegu üks teadur Berliinis asuva OpenOil, kus ta koordineerib global seeria juhendid üle terve maailma jaoks. Rahvusvaheliselt on ta spetsialiseerunud energiatööstusele Lõuna-Ameerikas ja Lõuna-Kaukaasias.